Site Overlay

O Elondi

Chcecie coś wiedzieć o Elondi? Świetnie trafiliście, bo gdzie zdobyć takie informacje, jak nie w tej zakładce?

Skąd pomysł na robienie biżuterii?

Pewnego dnia, nie wiem nawet do końca kiedy, wymyśliłam, że chciałabym się zająć czymś nowym i kreatywnym. Robienie biżuterii brzmiało dla mnie jak czarna magia, która odbywa się na zapleczach zakładów jubilerskich przy użyciu szalenie drogich maszyn. Wieczne wymigiwanie się z realizacji swoich planów jednak ustąpiło kiedy znalazłam kurs pt. Podstawy technik jubilerskich w metalach kolorowych w absolutnie fantastycznym miejscu jakim jest Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Po kursie, który odbyłam w sierpniu 2019 roku, utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że robienie biżuterii jest super i chciałabym to robić dalej! Zainwestowałam trochę pieniążków oraz nerwów i oto jest Elondi!

Skąd wzięła się nazwa Elondi?

Jeśli nigdy nie wymyślaliście dla niczego nazwy, możecie tylko się domyślać jak bardzo frustrującym jest to zajęciem. Prawdziwa okropność! Zwłaszcza jeśli dookoła jest jesiennie i deszczowo. Rozmyślałam nad różnymi słowami kluczowymi, oglądałam słowniki rozmaitych języków i nic… Ciągle pustka. Kiedy myślałam o tym jak nazwać swój pomysł, jedna z moich kotek była bardzo, ale to bardzo nieznośna. Kochana Elodie. Drapała, gryzła, biegała i ogólnie rzecz biorąc, jak to młody kot, psociła. Krzyknęłam: Elondi (bo lubię bardzo modyfikować jej imię) i pomyślałam, że irytuje mnie w tym momencie równie jak wymyślanie nazwy. Wtedy zakiełkowało w mojej głowie, że może Elondi to dobra nazwa? Sama nie wiem, ale w małej sondzie przeprowadzonej pośród znajomych Elondi wygrało jednoznacznie z inną propozycją.

o Elondi, czyli kotka Elodie we własnej osobie
Sprawczyni całego zamieszania – Elodie

Oczywiście złość na Elodie to określenie bardzo na wyrost, bo bardzo ją kocham i cieszę się, że jest moim małym kocim dzieckiem.

Jeśli chcesz pooglądać moje prace lub poczytać o tym kim jestem, zapraszam do zakładek moje realizacje i o mnie.